21 kwietnia, 2020 miod_leczenie

Co leczy miód gryczany?

Właściwości prozdrowotne i dobroczynne działanie miodu gryczanego na organizm człowieka wydają się niedoceniane. Tymczasem jest to odmiana miodu, która swoją skutecznością w walce z drobnoustrojami dorównuje nowozelandzkiemu miodowi manuka.

Odpowiedzi na pytanie „co leczy miód gryczany” – można znaleźć w wielu naukowych opracowaniach ogólnodostępnych w internecie. Poniżej przygotowałam dla Ciebie zestawienie najważniejszych właściwości leczniczych tej odmiany miodu:

  1. Miód gryczany jest polecany do leczenia przeziębień i kaszlu – infekcji o podłożu bakteryjnym (z uwagi na jego potwierdzone silne właściwości antybiotyczne).
  2. Zawartość magnezu w miodzie gryczanym wspomaga leczenie nerwic i stanów niepokoju psychicznego (ułatwia także zasypianie).
  3. Z uwagi na zawartość żelaza miód gryczany znajduje zastosowanie w leczeniu anemii. Jego systematyczne spożywanie podnosi poziom hemoglobiny we krwi.
  4. Duża zawartość flawonoidów w miodzie gryczanym powoduje, że jest stosowany do leczenia miażdżycy i zapobiegania jej występowania u osób narażonych na tę przypadłość.
  5. Stwierdzono, że miód gryczany hamuje rozwój niektórych bakterii poprzez degradację ich DNA. Z tego powodu jest stosowany do leczenia ran nadkażonych, żylakowych i wysiękowych. Miód ten działa m.in. na szczepy bakterii takie jak gronkowiec złocisty, Coli oraz Enteroccocus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *