9 marca, 2019 Jaki miód na co? Sprawdź, jakim miodem się leczyć

Jaki miód na co? Sprawdź, jakim miodem się leczyć

Miód działa bakteriobójczo, antywirusowo i przeciwgrzybicznie. Przez niektórych nazywany jest nawet naturalnym antybiotykiem. Od lat używa się miodu przy wszelkich skaleczeniach i nawet oparzeniach, bo przyspiesza gojenie się ran. Hamuje procesy powstawania i rozwoju próchnicy. To wszystko sprawia, że jest to jedna z najzdrowszych, słodkich przekąsek na świecie. Miód leczy wiele dolegliwości. Różne jego rodzaje mają jednak odmienne właściwości. Sprawdź, jaki miód na co jest dobry.

W zależności od tego, gdzie pszczoły zbierają nektar i pyłki kwiatowe, powstają różne rodzaje miodu o różnych właściwościach wspomagających leczenie wielu dolegliwości. Sprawdź, jaki miód na co stosować.

Na kaszel…

Tę dolegliwość znakomicie łagodzi miód lipowy. Jak żaden inny miód pomoże organizmowi uporać się z wydzieliną zalegającą w górnych drogach oddechowych, ułatwiając jej odkrztuszanie.

Antynowotworowo…

Miód rzepakowo-gryczany charakteryzując się tym, że zawiera sporo łatwo przyswajalnego magnezu, powinien być stosowany w dietach przeciwnowotworowych. Duże właściwości antyoksydacyjne ma też miód gryczany, który niszczy wolne rodniki będące często przyczyną rozwoju procesów nowotworowych.

Na przeziębienie…

Za najbardziej skuteczną odmianę miodu w tym przypadku uznaje się miód lipowy. Świetnie sprawdza się przy wszelkich chorobach, które przebiegają w towarzystwie wysokiej gorączki. Z przeziębieniami dobrze walczy też miód wielokwiatowy, który uważany jest za jeden z bardziej uniwersalnych gatunków i stosuje się go przy wielu dolegliwościach. Sporo też może zdziałać miód wrzosowy, ale ten jest trudniej dostępny na rynku.

Bardzo skuteczny w likwidowaniu gorączki jest też miód malinowy, który działając napotnie skutecznie pomaga w zwalczaniu grypy i silnych przeziębień.

Na serce…

Przy dolegliwościach sercowych, schorzeniach układu krążenia, a szczególnie tych na tle miażdżycowym bardzo dobrze sprawdza się miód gryczany. W jego składzie znajdują się związki rozszerzające naczynia krwionośne. Warto też docenić  miód rzepakowy, który z kolei świetnie obniża ciśnienie krwi. Serce wspomagają też znakomicie mieszane miody rzepakowo-gryczane.

Na wzmocnienie…

Na poprawę kondycji, w stanach rekonwalescencji polecany jest każdy rodzaj miodu, bo wszystkie rodzaje stanowią źródło energii dla organizmu oraz poprawiają jego odporność. Jednak szczególnie dobrze działa w tym przypadku miód gryczany, który wspomaga leczenie chociażby niedokrwistości spowodowanej niedoborami żelaza.

Tu też warto polecić miód akacjowy, po który w pierwszej kolejności należy sięgać w stanach wyczerpania organizmu lub długotrwałego zmęczenia i to zarówno fizycznego, jak i umysłowego.

Na katar sienny…

Rzadko spotykany miód klonowy, o uwielbianym przez dzieci, cudownym, karmelowym smaku jest bardzo bogaty w witaminy. W jego składzie znajdziemy witaminy B1, B2, C, bardzo dużo potasu i żelaza. To miód, który najlepiej radzi sobie z katarem siennym, łagodząc dolegliwości i redukując częstotliwość jego pojawiania się.

Proszę pamiętaj, że wskazówki zawarte na naszej stronie nie mogą być potraktowane jako porada medyczna. Każda infekcja, objawy chorobowe oraz zastosowane leczenie powinny być konsultowane z lekarzem. Nawet kuracja naturalnymi produktami może być szkodliwa dla niektórych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *