Miód wrzosowy
Siedlisko Pasieka

Dostępny w opakowaniach 960g lub 400g

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Opis

Miód wrzosowy - na przeziębienie i w okresach osłabienia

Miód wrzosowy ma silne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego miód wrzosowy tradycyjnie stosowany jest na przeziębienia i w okresach osłabienia. Moczopędne właściwości miodu wrzosowego wykorzystywane są przy leczeniu chorób układu moczowego.

Miód wrzosowy, wytrawny smak i niezwykły aromat

Charakteryzuje się silnym, wytrawnym smakiem z lekką goryczką i niezwykłym aromatem. Miód wrzosowy z naszej pasieki zawiera dodatkowo spore ilości pierzgi i propolisu, które wzmacniają i urozmaicają jego smak. Jest to efekt pozyskiwania tego miodu. Wydobycie go poprzez wirowanie jest niemożliwe ze względu na jego gęstość, dlatego też korzystamy z naszej tłoczni i miód wrzosowy wytłaczamy. Konsystencja miodu wrzosowego jest gęsta i galaretowata, z uwięzionymi bąbelkami powietrza, co nadaje mu perłową poświatę.

Miód wrzosowy to wspaniała kompozycja słodyczy, kwasowości i subtelnej goryczki z wyraźnie i długo pozostającym w ustach smakiem kwiatowego, wrzosowego nektaru o korzennym charakterze.

Miód nierozgrzewany, z czystych terenów Warmii i Mazur

Każda pasieka, z której miód kupisz w DuzoMiodu.pl, podróżuje po Warmii i Mazurach, trzymając się z dala od cywilizacji, uprzemysłowienia i chemizacji rolnictwa. Miód nigdy nie jest rozgrzewany. Zaraz po odwirowaniu z plastrów przelewamy go do słoików i przechowujemy w chłodnej i ciemnej spiżarni.

Pszczoły utrzymywane ekologicznie, miód bez żadnych dodatków

Używamy wyłącznie drewnianych uli, ocieplanych słomą, a do leczenia pszczół stosujemy naturalne kwasy organiczne, dopuszczone do użytku w pasiekach ekologicznych. No i najważniejsze: ten miód nie zawiera absolutnie żadnych dodatków.


Miód odbierali Tomek i Marta - gospodarze Siedliska Pasieka

Pszczół doglądali i osobiście miód odbierali Tomek i Marta. Od 12 lat zajmują się pszczołami, przy których od jakegoś czasu pomagają im Julia i Filip - kojene pokolenie warmińskich pszczelarzy. Pasieka Tomasza i Marty liczy ponad 100 rodzin - taka właśnie skala zapewnia kontrolę nad jakością.

Zobacz, skąd pszczoły nosiły miód

Nasze pszczoły latają po rozległych wrzosowiskach w okolicy mazurskiej miejscowości Orzysz. Ule stoją tam na skraju lasu przy gęsto porośniętych wrzosami połaciach.

Na poniższej mapce zaznaczyliśmy, gdzie latały pszczoły, by nazbierać miód wrzosowy, który teraz leży w chłodniach i czeka na smakoszy.

Sprawdź szczegóły produktu

Gatunek miodu Miód wrzosowy
Dane producenta Siedlisko Pasieka Marta i Tomasz Wysokińscy Studzianka 32, 11-320 Jeziorany Gospodarstwo pasieczne WNI 28145655
Kremowany nie
Kolor burszytnowy
Kystalizacja drobnoziarnista, miękka
Opakowanie słoik 320 ml lub słoik 720 ml
Masa [gramy] 400 lub 960
Najlepiej spożyć przed 2024-09-02
Miejsce zbioru Polska, woj. Warmińsko-Mazurskie, powiat piski, gmina Biała Piska
Kraj Polska
Gatunek pszczoły Krainka
Pakowanie przesyłki karton, słoma, taśma papierowa
Koszt przesyłki 9,90 zł – cała Polska, paczkomat lub kurier
Czas wysyłki Nadanie paczki w ciągu 1-3 dni roboczych

Informacje dodatkowe

Waga miodu

960g, 400g

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Miód wrzosowy
Siedlisko Pasieka”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *