Miód wrzosowy
Pasieka Wilka

99,00 

Dostępny w opakowaniach 980g

Brak w magazynie

Opis

Miód wrzosowy - na przeziębienie i w okresach osłabienia

Miód wrzosowy ma silne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego miód wrzosowy tradycyjnie stosowany jest na przeziębienia i w okresach osłabienia. Moczopędne właściwości miodu wrzosowego wykorzystywane są przy leczeniu chorób układu moczowego.

Gęsty miód, o dostojnym smaku i aromacie wrzosu

Król miodów polskich. Miód gromadzony przez pszczoły w ciągu miesiąca, począwszy od połowy sierpnia. Smak i aromat wrzosu jest przepojony w każdej, najmniejszej nawet łyżeczce tego miodu. Kto raz spróbuje – nie zapomni go aż do kolejnego sezonu wrzosowego i wrześniowego miodobrania w zziębniętych już promieniach słońca. Uwięzione w tym miodzie drobne cząsteczki wosku są świadectwem jego autentyczności. W swojej surowej postaci tylko miód wrzosowy nie jest w stanie uwolnić ich ku powierzchni, jak inne miody. Więzi je tak, jak czasem bursztyn więzi owady.

Miód nierozgrzewany, z czystych terenów Warmii i Mazur

Każda pasieka, z której miód kupisz w DuzoMiodu.pl, podróżuje po Warmii i Mazurach, trzymając się z dala od cywilizacji, uprzemysłowienia i chemizacji rolnictwa. Miód nigdy nie jest rozgrzewany. Zaraz po odwirowaniu z plastrów przelewamy go do słoików i przechowujemy w chłodnej i ciemnej spiżarni.

Pszczoły utrzymywane ekologicznie, miód bez żadnych dodatków

Używamy wyłącznie drewnianych uli, ocieplanych słomą, a do leczenia pszczół stosujemy naturalne kwasy organiczne, dopuszczone do użytku w pasiekach ekologicznych. No i najważniejsze: ten miód nie zawiera absolutnie żadnych dodatków.


Miód odbierał Kuba - gospodarz Pasieki Wilka

Pszczół doglądał i osobiście miód odbierał Kuba Wilk - gospodarz Pasieki Wilka. Kuba to pszczelarz pasjonat, który postanowił rzucić znaczące stanowisko w samorządzie Województwa Warmińsko-Mazurskiego, by zająć się wyłącznie pszczołami. Jego gospodarstwo pasieczne liczy 250 rodzin pszczelich, prowadzonych w drewnianych, surowych ulach, blisko przyrody i z możliwie najmniejszą ingerencją w życie pszczół.

Zobacz, skąd pszczoły nosiły miód

Pasieka Wilka wywędrowała na tereny Mazur, ule ustawiono na pięknym pachnącym wrzosowisku Puszczy Piskiej, w okolicach największego polskiego jeziora – Śniardwy.

Na poniższej mapce zaznaczyliśmy, gdzie latały pszczoły, by nazbierać miód wrzosowy, który teraz leży w chłodniach i czeka na smakoszy.

Sprawdź szczegóły produktu

Gatunek miodu Miód wrzosowy
Dane producenta Pasieka Wilka Jakub Wilk Kabikiejmy Dolne 24 11-040 Dobre Miasto WNI 28146031
Kremowany nie
Kolor burszytnowy
Kystalizacja gruboziarnista, miękka
Opakowanie słoik 720 ml
Masa [gramy] 980
Najlepiej spożyć przed 2025-09-21
Miejsce zbioru Polska, woj. Warmińsko-Mazurskie, powiat piski, gmina Biała Piska
Kraj Polska
Gatunek pszczoły Primorski/krainka
Pakowanie przesyłki karton, słoma, taśma papierowa
Koszt przesyłki 9,90 zł – cała Polska, paczkomat lub kurier
Czas wysyłki Nadanie paczki w ciągu 1-3 dni roboczych

Informacje dodatkowe

Waga miodu

980g

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Miód wrzosowy
Pasieka Wilka”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *