Miód faceliowy tłoczony Siedlisko Pasieka

Dostępny w opakowaniach 980g lub 400g

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

SKU: Brak danych Kategorie: , , Tag:

Opis

Miód tłoczony, jednokrotnie filtrowany - z pierzgą

Miód tłoczony różni się od miodu wirowanego sposobem pozyskania go z plastra. Powstaje w wyniku specjalnego wyciskania odsklepin i pojedynczego filtrowania. Dzięki temu dostaje się do niego pyłek pod postacią pierzgi, propolis oraz drobinki wosku - niezwykle cenne dla zdrowia „dodatki”, które zwiększają odporność, mają właściwości regeneracyjne, wzmacniające i oczyszczające.


Miód faceliowy - na stres i bezsenność, naturalny probiotyk

Wzmacnia organizm, poprawia nastrój i samopoczucie. Wspomaga w leczeniu dolegliwości, takich jak:
  • Zapalenie gardła - działa przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.
  • Stres - zawiera magnez - redukuje niepokój i relaksuje mięśnie.
  • Problemy z trawieniem - dzięki właściwościom probiotycznym wpomaga pracę układu pokarmowego, zapobiega zgadze i bólom brzucha.
  • Bezsenność - jest bogaty w tryptofan - aminokwas, który jest prekursorem serotoniny, hormonu odpowiedzialnego za dobry nastrój i zdrowy sen.

Miód faceliowy łączy słodycz z cytrusową świeżością

Miód faceliowy o głębokim kwiatowym zapachu z lekko owocowymi cytrusowymi tonami i delikatnym miętowym akcentem.

W formie płynnej charakteryzuje się pięknym pomarańczowym kolorem, który czasami może ulec zmianie na pomarańczowo-kasztanowy, gdy w miodzie pojawią się śladowe ilości spadzi iglastej.

Mocny kwiatowo-owocowy smak z cytrusową świeżością. Na języku wyczuwalna jest lekka ostrość, która dodaje mu jeszcze więcej intensywności.

Polecany do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do różnego rodzaju potraw i deserów. Można go stosować jako naturalny słodzik w herbatach, kawach czy jogurtach.

Miód nierozgrzewany, z czystych terenów Warmii i Mazur

Każda pasieka, z której miód kupisz w DuzoMiodu.pl, podróżuje po Warmii i Mazurach, trzymając się z dala od cywilizacji, uprzemysłowienia i chemizacji rolnictwa. Miód nigdy nie jest rozgrzewany. Zaraz po odwirowaniu z plastrów przelewamy go do słoików i przechowujemy w chłodnej i ciemnej spiżarni.

Pszczoły utrzymywane ekologicznie, miód bez żadnych dodatków

Używamy wyłącznie drewnianych uli, ocieplanych słomą, a do leczenia pszczół stosujemy naturalne kwasy organiczne, dopuszczone do użytku w pasiekach ekologicznych. No i najważniejsze: ten miód nie zawiera absolutnie żadnych dodatków.


Miód odbierali Tomek i Marta - gospodarze Siedliska Pasieka

Pszczół doglądali i osobiście miód odbierali Tomek i Marta. Od 12 lat zajmują się pszczołami, przy których od jakegoś czasu pomagają im Julia i Filip - kojene pokolenie warmińskich pszczelarzy. Pasieka Tomasza i Marty liczy ponad 100 rodzin - taka właśnie skala zapewnia kontrolę nad jakością.

Zobacz, skąd pszczoły nosiły miód

Nasz wyjątkowy miód faceliowy pochodzi z okolic warmińskich miasteczek: Dobrego Miasta i Biskupca. Każdej wiosny odwiedzamy gospodarzy i rozglądamy się po Warmii w poszukiwaniu tych rzadkich, wartościowych pożytków.

Na poniższej mapce zaznaczyliśmy, gdzie latały pszczółki, by nazbierać miód faceliowy, który teraz leży w chłodniach i czeka na smakoszy.

Informacje dodatkowe

Waga miodu

980g, 400g

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Miód faceliowy tłoczony Siedlisko Pasieka”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *