Miód prosto z pasieki

Nie trzeba nikogo przekonywać, że najlepszy miód można dostać prosto od zaufanego pszczelarza. Miód z pasieki (zaufanej) jest co prawda nieco droższy, ale za to trzyma jakość. To właśnie dlatego taki miód daje maksimum wartości zdrowotnych i smakowych.
W DużoMiodu.pl możesz kupić miód z trzech pasiek:

Czyste egkologiczne tereny Warmi, hodowla w zgodzie z naturą

Pasieki zlokalizowane są w przepięknych i przede wszystkim czystych warmińskich wsiach: Kabikiejmy Dolne, Kajny oraz Studzianka. Prowadzone są z zachowaniem najwyższych standardów ekologicznych. Tak, by jeśli to tylko możliwe pszczoły mogły czuć się tak jak przed wiekami, w pełni swobodnie i naturalnie.

Miody są systematycznie badane, a pszczelarze są nawet naukowcami!

Jakość miodu jest potwierdzona badaniami. Jedno z nich przeprowadzone zostało przez Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych. Badania kontrolne przeprowadzone na miodzie leśno – łąkowym z Pasieki Bractwa Pasieczników wykazały, że jego aktywność enzymatyczna wynosi aż 30,4 jednostek Schade. Ich ilość nie może być mniejsza niż 8, a literatura fachowa stwierdza, że świeże, wysokojakościowe miody mogą zawierać ich więcej niż 20. Zawartość niepożądanego hydroksymetylofurfuralu (HMF) w naszym miodzie leśno-łąkowym została określona na progu wykrywalności jako mniejsza niż 6 mg/kg. HMF to substancja pojawiająca się w produktach spożywczych w efekcie ich “starzenia się”, lub niewłaściwego przechowywania. W miodzie maksymalna zawartość HMF została określona na poziomie 40 mg/kg miodu.
I to nie wszystko! Kuba Wilk, gospodarz Pasieki Wilka, znaczące stanowisko w samorządzie Województwa Warmińsko-Mazurskiego, by zająć się wyłącznie swoją pasją – pszczołami i nauką o pszczelarstwie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, gdzie pracuje nad doktoratem. Jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu pszczelarstwa. Popularyzuje gospodarkę pasieczną przyjazną pszczołom na łamach „Pszczelarstwa” – największego i najstarszego czasopisma dla pszczelarzy. Ostatnio zajmuje się opracowaniem ekologicznego leku dla pszczół, ratującego je przed groźnym pasożytem.

Pszczlarze stowarzyszeni w Trzech Pestkach

Tak znakomite grono pszczelarzy zrzeszone jest w Trzech Pestkach – organizacji, którą stworzyli, by wspólnie dystrybuować swoje, najwyższej jakości miody. Dla Ciebie, natomiast ma to tak fantastyczne konsekwekcje, że możesz kupić miód prosto z trzech pasiek na raz. Wygodniej, większy wybór, a jakość ta sama. Trzy Pestki dofinansowane są przez Unię Europejską, która wspiera inicjatywy, promujące zdrowe, pewne i lokalne produkty.

Kup miód prosto z pasieki

Zatem, jeśli zależy Ci na sprawdzonym polskim, wamińskim miodzie, śmiało wybieraj wśród miodów dostępnych w DużoMiodu. Przesyłkę otrzymasz prosto z pasieki. Zostanie ona spakowana i nadana prosto z jednej z pasiek, warmińskich Trzech Pestek.