Miód prosto z pasieki: świeży, czysty i zdrowy

Nie trzeba nikogo przekonywać, że najlepszy miód można dostać prosto od zaufanego pszczelarza. Miód z pasieki (sprawdzonej i zaufanej) jest co prawda nieco droższy, ale za to trzyma jakość.

Oczywiście nie ma reguły, ale z zasady miody ze sklepowych półek to „mieszanki” miodów z terenów UE, nie do końca wiadomego pochodzenia. Z pewnością taki produkt może zastąpić cukier np. w domowych wypiekach, ale raczej nie należy spodziewać się po nim wartości prozdrowotnych. Są to zwykle miody różnego rodzaju, które po zlaniu nazwano ostatecznie „miodem wielokwiatowym”. Zatem nie mamy tutaj możliwości skorzystania z cennych właściwości różnych gatunków.

Niewielkie rodzime polskie pasieki, które:

  • nie rozwinęły u siebie działalności przemysłowej i zajmują się produkcją na niedużą skalę,
  • stosują naturalne, ekologiczne metody hodowli pszczół,
  • położone są z dala od centrum miast, w okolicach czystych lasów i jezior,

to najlepsze źródło miodów.

W DużoMiodu.pl możesz kupić produkty z trzech pasiek:

Najczystsze tereny Warmii, hodowla w zgodzie z naturą

Pasieki zlokalizowane są w przepięknych i przede wszystkim czystych warmińskich wsiach: Kabikiejmy Dolne, Kajny oraz Studzianka. Są to miejsca oddalone od miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń. Pszczoły zbierają miód w okolicach, w których do minimum ograniczono chemizację rolnictwa.

Ponad to nasi pszczelarze prowadzą działalność, zachowując najwyższe standardy ekologiczne. Utrzymują drewniane i ocieplone słomą ule, pszczoły leczą kwasami organicznymi.

Wysokiej jakości systematycznie badane miody

Jakość miodu jest potwierdzana badaniami. Najnowsze z nich przeprowadził Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Do badań kontrolnych wybrano losowo miód leśno- łąkowy z Pasieki Bractwa Pasieczników. Ich wyniki pokazują, że:

  • aktywność enzymatyczna sprawdzanego miodu wynosi aż 30,4 jednostek Schade (ich ilość nie może być mniejsza niż 8, a literatura fachowa stwierdza, że świeże, wysokojakościowe miody mogą zawierać ich więcej niż 20),
  • zawartość niepożądanego hydroksymetylofurfuralu (HMF) w naszym miodzie leśno-łąkowym określono na progu wykrywalności jako mniejszą niż 6 mg/kg (HMF to substancja pojawiająca się w produktach spożywczych w efekcie ich „starzenia się”, lub niewłaściwego przechowywania. W miodzie maksymalna zawartość HMF została określona na poziomie 40 mg/kg miodu).

Z kolei Pasiekę Wilka prowadzi Jakub Wilk, gospodarz, który zrezygnował z dobrze rokującego stanowiska w samorządzie Województwa Warmińsko-Mazurskiego, by zająć się wyłącznie swoją pasją – pszczołami i ich życiem. Wiedzę o pszczołach i pszczelarstwie zgłębia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, gdzie pracuje nad doktoratem. Jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu pszczelarstwa. Popularyzuje gospodarkę pasieczną przyjazną pszczołom na łamach „Pszczelarstwa” – największego i najstarszego czasopisma dla pszczelarzy. Pracuje nad opracowaniem ekologicznego leku dla pszczół, ratującego je przed groźnym pasożytem.

Pszczelarze stowarzyszeni w Trzech Pestkach

To znakomite grono pszczelarzy zrzeszone jest w Trzech Pestkach – organizacji, którą stworzyli, by wspólnie dystrybuować swoje najwyższej jakości miody. W naszym sklepie możesz kupić miód prosto z trzech pasiek na raz – wybierając spośród niezliczonych jego gatunków i płacąc raz za przesyłkę.

Trzy Pestki dofinansowuje Unia Europejska, która wspiera inicjatywy promujące zdrowe, pewne i lokalne produkty.

Kup miód prosto z pasieki

Jeśli zależy Ci na sprawdzonym polskim, warmińskim miodzie, śmiało wybieraj spośród miodów dostępnych w DużoMiodu. Przesyłkę otrzymasz prosto od pszczelarza. Zostanie ona spakowana i nadana z jednej z pasiek warmińskich Trzech Pestek.