Nie znaleziono produktów, których szukasz.
MIÓD LEŚNY: łączy dobro miodu nektarowego i spadziowego
W sklepie oferujemy miód leśny w 3 rodzajach:
- leśny,
- leśno-lipowy,
- leśno-łąkowy.
Czym się różnią i który wybrać? Najlepiej spróbować każdego z nich, a potem zdecydować, w który zaopatrzyć się na całą zimę 🙂 Prócz delikatnych różnic smakowo- zapachowych każdy z tych rodzajów będzie miał też trochę inne działanie i właściwości.
Miód leśny – łączy dobro spadzi i nektaru kwiatów leśnych malin. Idealny na kaszel (działa rozkurczowo na oskrzeliki, rozgrzewa).
Miód leśno-lipowy – spadź, lipa, nektary leśnych kwiatów. Pomoże w przeziębieniu z niewielką temperaturą, działa napotnie, wspomaga w walce z kaszlem.
Miód leśno-łąkowy – pszczoły zbierały nektar częściowo w lesie a częściowo na wyjątkowo kwietnych łąkach na skraju lasu. Podziała profilaktycznie na choroby górnych dróg oddechowych, ale też wspomoże alergików uczulonych na pyłki.
Jaki smak, zapach, kolor ma miód leśny?
W zależności od tego, którędy latały pszczoły i z czego wyprodukowały miód, ten gatunek może zawierać w sobie nuty: sosny, drzew liściastych – głównie klonów, brzóz, dębów i lipy.
Jeśli chodzi o nektary – wyczujesz w nim nutę leśnych malin i jeżyn oraz kwitnących na obrzeżach lasów łąk.
Zapach żywiczno-kwiatowy. Jeśli pszczoły skorzystały z kwitnących lip – wówczas miód będzie wyraźnie pachniał tym kwieciem. Często kojarzony z aromatem owoców leśnych.
Miód z różnych pasiek może się różnić także kolorem – w zależności od ostatecznej zawartości „surowca” – przybierze barwę od zielonkawo-brunatnej po odcień ciepłego i złocistego bursztynu.
Miód spadziowy leśny, miód nektarowy leśny właściwości
Miód ten stosuj przede wszystkim w ciepłych napojach i herbatach ziołowych, którymi nawadniasz organizm podczas infekcji górnych dróg oddechowych. Ten gatunek polecamy szczególnie:
- do walki z wolnymi rodnikami, które niszczą nasze zdrowe komórki (starzenie się),
- wspomagająco przy przeziębieniach oraz infekcjach górnych dróg oddechowych przebiegających z uporczywym kaszlem,
- przeciwgrzybiczo.
Czy miód leśny jest dobry dla dzieci?
Uznaje się, że jest to jeden z najczystszych gatunków miodu, z uwagi na to, że pszczoły korzystają do jego produkcji głównie z pożytków leśnych, które są stosunkowo najmniej zanieczyszczonymi roślinami.
Dlatego jeśli zastanawiasz się, czy ten gatunek jest dobry dla dzieci, oczywiście że tak. Nie jest specyficzny i intensywny w smaku, stąd dość łatwo wprowadzić go do diety dzieciaków.
Więcej informacji na temat tego gatunku znajdziesz w tym artykule KLIK.