Nie znaleziono produktów, których szukasz.

MIÓD FACELIOWY: z kwiatów facelii błękitnej

W naszym sklepie znajdziesz miód faceliowy z dwóch sprawdzonych pasiek. Czym się różnią i na który z nich się zdecydować? W zależności od położenia upraw facelii, z których pszczoły czerpały pożytek, miód z każdej z pasiek będzie różnił się nieznacznie zarówno swoim smakiem jak i aromatem.

Mimo, że ule ustawiane są możliwie najbliżej pól facelii, to jednak żaden pszczelarz nie nakaże i nie zabroni swoim pszczołom korzystania z innych pożytków, jakie spotykają w drodze do i z ula.

Jeden miód będzie zatem pachniał intensywniej kwiatowo, podczas gdy w innym poczujesz delikatną nutę mięty czy malin, które akurat kwitły niedaleko.

Także kolor tego gatunku miodu różni się między sobą nieznacznie – przybiera on barwę od jasno żółtej po intensywnie złocistą.

Jednego jesteśmy pewni – każda z naszych zaprzyjaźnionych pasiek stosuje w swoich pasiekach i pracowniach pszczelarskich tylko takie metody pozyskiwania miodu, które gwarantują jego czystość i naturalność. Dzięki ich doświadczeniu miód ten zawiera wszystkie wartościowe, bezcenne składniki odżywcze i prozdrowotne.

Warto spróbować gatunku z każdej z pasiek, aby przed kolejnym zakupem zdecydować, który najbardziej odpowiada Twoim gustom.

Poniżej znajdziesz kilka praktycznych informacji dotyczących tego gatunku.

Z czego jest miód faceliowy?

Pszczoły wyprodukowały go z kwiatów facelii błękitnej – niezwykle miododajnej rośliny. Okres kwitnienia facelii przypada na czas od połowy czerwca do połowy lipca i niedługo po tym następuje zbiór miodu.

Jak działa miód faceliowy?

Można go stosować, w celu łagodzenia objawów różnych dolegliwości, m.in.:

  • zapalenia gardła (ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne),
  • stresu i zmęczenia psychicznego organizmu (z uwagi na bogatą zawartość magnezu),
  • problemów z trawieniem,
  • bólu brzucha,
  • zgagi (dzięki temu, że zawiera probiotyki),
  • bezsenności (dzięki bogactwu substancji zwanej tryptofanem aminokwasu odpowiedzialnego za dobry nastrój i zdrowy sen).

Jak rozpoznać miód faceliowy?

Miód faceliowy pachnie kwiatowo, podobnie jak miód wielokwiatowy. Pozostawia na języku lekko cytrusowy smak, ale jest łagodny i delikatny. Ma zazwyczaj złocisto żółty kolor. Tak jak każdy miód także ten gatunek krystalizuje. Sprzedawany jest już zazwyczaj w formie stałej, ale dość miękkiej – idealnej do nabrania łyżką.

Jak stosować miód faceliowy?

Ten rodzaj miodu sprawdzi się jako dodatek do kawy, herbaty i wody (pamiętajmy, by temperatura napoju nie przekroczyła 40 stopni). Warto spróbować go na kanapce ze świeżego chleba z masłem i białym serem.

Doskonały jako słodki dodatek do koktajli z mlekiem roślinnym oraz jako słodzik do porannej zimowej owsianki.

Z uwagi na dość uniwersalny zapach polecamy go także do wypieków, gdyż nie przytłacza ich swoim smakiem i aromatem. Ten gatunek miodu warto wykorzystać m.in. do wypieku bożonarodzeniowych pierników. Więcej o tym oryginalnym rodzaju przeczytasz tutaj: KLIK.