Świeczka z wosku jeżyk

11,00 

  • Ręcznie robiona
  • 100% naturalnego, czystego wosku pszczelego
  • Knot bawełniany bez żadnych dodatków
  • Wysokość ok. 5,5 cm z knotem, długość ok. 7 cm
  • Naturalny zapach wosku i miodu, bez dodatków zapachowych

Brak w magazynie

Opis

Świece z wosku pszczelego zastępują coraz częściej szkodliwe świece parafinowe – tak powszechne (bo stosunkowo najtańsze) w naszych domach. Niestety od dość dawna już mówi się o niekorzystnym wpływie palenia świec parafinowych w pomieszczeniach, w których przebywamy.

Udowodniono, że spalane świece parafinowe wydzielają do wdychanego przez nas powietrza szkodliwe substancje takie jak m.in.: toluen i benzen, który ma działanie rakotwórcze oraz sadzę i pyły. Dodatkowo często knoty świec parafinowych mają dodatek (rdzeń) z ołowiu, zatem wraz z jego spalaniem wdychamy również tę substancję. Świece parafinowe często zawierają także dodatkowo barwniki oraz substancje zapachowe. W zależności od ich składu i pochodzenia, te również mogą niekorzystnie wpływać na nasz organizm.

Nasze świece z wosku pszczelego są wykonane ręcznie, ze 100%, trzykrotnie filtrowanego wosku pozyskiwanego z naszej pasieki. Jego zapach i kolor potwierdzają, że jest to produkt czysty i naturalny, niezawierający niepotrzebnych dodatków. Świeca ma bawełniany knot bez zawartości metalowego rdzenia i nienasączany żadną substancją.

Każda świeca jest wytapiana i robiona ręcznie, co potwierdzają drobne nierówności i różnice w kształcie i wielkości poszczególnych świec.

Palenie świecy z wosku pszczelego jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Podczas spalania świeca nie wydziela żadnych substancji zapachowych, daje jedynie ciepłe, żółte, kojące światło. Szczególnie polecana w ciemne jesienno-zimowe wieczory, ale też na letnie noce na biwaku albo na plaży (sprawdziliśmy!).

Więcej na temat właściwości wosku pszczelego i tajników jego produkcji przeczytasz TUTAJ

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Świeczka z wosku jeżyk”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *