Nie znaleziono produktów, których szukasz.

MIÓD Z PROPOLISEM: bomba do walki z infekcjami

Miód rzepakowy z propolisem łączy w sobie moc tego gatunku i nieocenione właściwości zdrowotne propolisu. Ma delikatny zapach lekko przełamany żywicznym aromatem. Nie czuć w nim charakterystycznej goryczki propolisu, więc będzie odpowiedni także dla dzieci.

Mieszankę polecamy głównie osobom, które stosują miód leczniczo, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Jest doskonały do różnego typu domowych receptur na przeziębienie – syropu z cebuli, syropu z pędów sosny, złotego mleka (z kurkumą i imbirem) itp. Wspomaga w leczeniu wirusów grypy i opryszczki.

Co to jest propolis i dlaczego jest tak ceniony?

Propolis (inaczej kit pszczeli) to substancja, którą pszczoła wytwarza po części z roślin a po części we własnym organizmie jako balsam pyłkowy. Pszczoły wzmacniają tym budulcem konstrukcję ula, ale co ważniejsze wykorzystują go, by chronić ul przed rozwojem drobnoustrojów. To właśnie właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i odkażające propolisu są tak cenione.

Zastosowanie, właściwości miodu z propolisem

Sam propolis wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych. Miodom z jego dodatkiem można także przypisać tego typu działanie.

Taka mieszanka pomaga:

  • niszczyć drobnoustroje, szczególnie bakterie (gronkowce, paciorkowce) i grzyby chorobotwórcze (grzyby drożdżoidalne, dermatofity),
  • w leczeniu wirusów m.in. grypy, opryszczki, zapalenia opon mózgowych a także pierwotniaków m.in. toksoplazmozy,
  • odbudować tkanki m.in. kostną, chrzęstną i miękką,
  • leczyć rany,
  • stymulować układ odpornościowy (podawany ze szczepionkami powoduje wzrost wytwarzania przeciwciał).

Ma także działanie przeciwutleniające i wychwytuje wolne rodniki, które są z kolei przyczyną wielu chorób takich jak miażdżyca, RZS, nowotwory.

Działa też przeciwalergicznie, przeciwcukrzycowo i przeciwpróchniczo.

Smak miodu z propolisem

Sam propolis ma dość charakterystyczny zapach i gorzki, piekący smak. Dzięki odpowiednio dobranym proporcjom miód z propolisem smakuje jednak nadal słodko i ma lekko żywiczny zapach. Ostateczny smak i aromat mieszanki zależy m.in. od gatunku miodu, do którego został dodany kit pszczeli.